K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

AutoQuant

VÝROBCE: KATEGORIE:

Autoquant je uživatelsky velmi přívětivý software pro dekonvoluci obrazových dat získaných při fluorescenční mikroskopii. Sofistikované dekonvoluční algoritmy lze aplikovat na 2D a 3D data získaná z různých zobrazovacích systémů; od klasických epifluorescenčních mikroskopů, přes konfokální a “Light Sheet” mikroskopy až po systémy pro super-rezoluční mikroskopii (STED, SIM). Dekonvoluci lze aplikovat dokonce na obrazová data snímaná bez fluorescence v režimu “brightfield”.

Klíčové vlastnosti

  • Intuitivní a přímočarý postup s automatickou kontrolou přesnosti meta-dat
  • Flexibilita výběru dedikovaných algoritmů pro konkrétní procesy
  • Možnost nastavení parametrů rozptylové funkce (PSF - Point Spread Function)
  • Velmi sofistikované algoritmy pro tzv. “slepou dekonvoluci” (blind deconvolution)
  • Kompatibilní s více než 20ti formáty dat z akvizičních a analytických softwarů
  • Online podpora, tutoriály a webináře, návody na konkrétní aplikace

Máte zájem o AutoQuant
Potřebujete radu?

KONTAKTUJTE NÁS

Základy dekonvoluce

Při zobrazování pomocí systémů založených na principech optické mikroskopie dochází k nepřesnostem, které mají vliv na výslednou podobu nasnímaných obrazových dat. Tento jev se nazývá konvoluce a je zodpovědný za výsledné rozdíly v dimenzích získané informace oproti reálným rozměrům zkoumaného objektu.

Sofistikované matematické procesy (dekonvoluční algoritmy) aplikované na získaná data dokáží tyto nepřesnosti redukovat a tímto poskytnout dokonalejší informace, proto je dekonvoluce velmi důležitou součástí zpracování dat z mikroskopie.

Dekonvoluce v AutoQuant

V prvním kroku při aplikaci dekonvoluce nabízí software AutoQuant jednak použití tzv. fixní rozptylové funkce PSF (Point Spread function), která se v průběhu zpracování nemění, anebo použití sofistikované adaptivní metody - tzv. slepé dekonvoluce. Tato metoda umožňuje krokově uplatňovat odlišné parametry rozptylové funkce pro dosažení těch nejlepších výsledků.

Ve druhém kroku AutoQuant provádí výše zmíněné procesy buď s experimentálně změřenou rozptylovou funkcí (EXPERIMENTAL PSF), anebo s teoretickými rozměry (THEORETICAL PSF), které jsou vypočítané na základě optických parametrů zobrazovacího systému a vzorku.

Máte zájem o AutoQuant? Potřebujete radu?

Pomůže Vám specialita sekce Petr Kolář , případně využijte naše další kontakty.