K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Revolution DSD2

VÝROBCE: KATEGORIE:

Konfokální systém Revolution - DSD2 nabízí originální řešení určené pro výzkumné laboratoře, které potřebují bezprostřední konfokální zobrazování pro rutinní analýzu mikroskopických nebo makroskopických vzorků. Ekonomickou výhodou tohoto systému je možnost provozu bez použití laserů a kompatibilita se širokou škálou mikroskopů a makroskopů od předních světových výrobců. Revolution - DSD2 je jednoduchá a ekonomická cesta ke konfokálnímu zobrazování na Vašem pracovišti.

Klíčové vlastnosti

 • Vysoká rychlost konfokálního snímání až 22fps
 • Spinning disc na bázi SIM (Structure illumination microscopy)
 • LED zdroj světla (Laser - free)
 • Komplementární řídící software iQ3
 • Software pro analýzu obrazu Imaris Core
 • Kompatibilní s většinou mikroskopů
 • Cenově dostupný systém s nízkými provozními náklady

Rychlé konfokální zobrazování systému DSD2 je zajištěno rotujícím diskem, na kterém je foto-litograficky vytvořený vzor pro strukturované osvětlení (SIM - structure illumination microscopy).

Nedílnou součástí systému jsou extrémně citlivé a rychlé sCMOS kamery od firmy Andor Zyla 4.2 Plus, Zyla 5.5 nebo Neo 5.5.

Komplementární software iQ 3 a Imaris Core umožňují ovládání celého systému včetně přídavných modulů pro aktivní osvětlení a následnou pokročilou analýzu obrazu.

Máte zájem o Revolution DSD2
Potřebujete radu?

KONTAKTUJTE NÁS

Technologie DSD

Princip DSD - Differential Spinning DiscZákladem DSD (Differential Spinning Disc) je disk na které je foto-litograficky vytvořený vzor pro strukturované osvětlení. Ten je rozdělen do tří sektorů s odlišnou hustotou mřížovaní (1.2μm, 1.0μm, 0.8μm FWHM), což umožňuje přizpůsobit zobrazování příslušnému zvětšení a intenzitě signálu ze vzorku.

Rozdíly v rozlišení a intenzitě přijatého signálu lze vidět na následujícím obrázku.

Drosophila melanogaster (egg-chamber, stage 10), snímky pořízené systémem DSD2Drosophila melanogaster (egg-chamber, stage 10). Snímky se liší použitím různých sektorů na disku DSD. Vlevo - hustota mřížování - 1.2μm FWHM - “high signal”, zřetelně nižší rozlišení a intenzivnější signál. Uprostřed - 1.0μm FWHM. Vpravo 0.8μm FWHM - “high sectioning”, vysoké rozlišení, nižší intenzity signálu. DNA - DAPI (modrá), Membrány (nukleární) - WGA-657 (zelená), oskar mRNA (posterior cortex) - Cy3-coupled tyramide.

Dr. Helena Jambor, Tomancak Lab, MPI Drážďany.

Kompletní aplikační zpráva o technologii DSD2 ke stažení zde.

Konfokální snímání na stereomikroskopu

DSD2 makroskopMožnost mikroskopického a makroskopického snímání, které poskytují moderní stereomikroskopy lze zdokonalit použitím modulu DSD2.

 • Zobrazování makroskopických organismů, tkání nebo celých orgánů v konfokální kvalitě
 • Rychlé a citlivé snímání obrazu o vysokém rozlišení
 • Redukce toxických účinků světla

Software iQ3 / Imaris

Software iQ3 od firmy Andor umožňuje nastavení různých akvizičních protokolů zahrnujících konfiguraci kamer a případně dalších přídavných modulů.

DSD2 software iQ

Pro základní analýzu obrazu a 3D/4D zobrazování je součástí systému DSD2 software Imaris Core.

 • Akvizice ve 3D/4D
 • Ovládání kamer a modulů pro aktivní osvětlení
 • Analýza, anotace a ztvárnění povrchů

Máte zájem o Revolution DSD2? Potřebujete radu?

Pomůže Vám specialita sekce Petr Kolář , případně využijte naše další kontakty.