K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Časově rozlišené měření

Časově rozlišené měření

Časově rozlišená spektroskopie představuje velmi účinnou a nedestruktivní metodu studia mikroskopických procesů probíhajících ve zkoumaných materiálech. U zákazníků, kteří hledají hotové řešení, jsou velmi oblíbené modulární fluorescenční spektrometry od společnosti Edinburgh Instruments, Ltd.

Tyto systémy zahrnují fluorescenční spektrometry pro měření v ustáleném stavu (steady state), spektrometry pro časově rozlišená měření fluorescence a fosforescence (lifetime measurement) a také systémy pro měření přechodné absorpce (laserovou zábleskovou fotolýzu). Vzhledem k modularitě lze jednotlivé konfigurace kombinovat.

Příslušenství spektrometrů (držáky vzorků, polarizátory, integrační sféry, filtry, detektory, kryostaty, …) lze zvolit tak, aby co nejlépe vyhovovalo požadavkům uživatele. Díky této flexibilitě se používají ke spektroskopickým měřením na různých typech vzorků – roztoky/koloidní disperse v kyvetě, práškové vzorky, vzorky v podobě tenkých filmů.

Systémy je navíc možné dodatečně rozšířit a doplnit o nové funkce a komponenty.

FS5

FS5

Kompaktní modulární spektrofluorimetr s vysokou citlivostí

FLS980

FLS980

Vysoce citlivý modulární fotoluminiscenční spektrometr

LifeSpec II

LifeSpec II

Spektrometr pro přesné měření doby života fluorescence

EOS

EOS

Subnanosekundový pump-probe spektrometr pro měření časově rozlišené absorpce