K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

iXon Ultra 888

VÝROBCE: KATEGORIE:

Novinka mezi EMCCD kamerami od Andor s vysokým rozlišením (1 MPx) a zvětšeným zorným polem. Snímání probíhá až 3x rychleji než u předchozích modelů (26 fps při plném rozlišení). Díky velmi vysoké kvantové účinnosti, přesahující 90% v oblasti maximální citlivosti, dokáže tato kamera zachytit signály na úrovni jednotlivých fotonů. Tyto vlastnosti jsou žádoucí při snímání signálů o velice nízké intenzitě, kdy ostatní technologie nejsou schopny signál vůbec detekovat.

Klíčové vlastnosti

  • Kvantová účinnost více než 90%
  • Rozlišení 1024x1024 pixelů
  • 26 snímků za sekundu (1 Mpx)
  • Ořezový režim pro max. snímkovací frekvenci až 697 fps
  • Velice nízké hodnoty čtecího šumu (readout noise) při použití EM
  • Datové rozhraní USB 3.0

Senzor nových EMCCD kamer umožňuje výběr dvou různých povrchových úprav pro dosažení maximální výkonnosti. Jednak je zde možnost přidání dvojité antireflexní vrstvy (EX), zvyšující kvantovou účinnost při vlnových délkách “modrých” a “červených” oblastí spektra. Dále je také možné redukovat “etaloning” (specifická interference) v “NIR” oblastech spektra úpravou “Fringe supression”, při které se zjednodušeně řečeno zdrsní povrch, kterým prochází signál (EXF, BVF).

Dále je zde možnost povrchové úpravy senzoru pro snímání signálu v UV části spektra (Lumogen coating - UVB). Kvantové účinnosti v závislosti na vlnové délce pro jednotlivé povrchové úpravy senzoru jsou zobrazeny na grafu.

Máte zájem o iXon Ultra 888
Potřebujete radu?

KONTAKTUJTE NÁS

Electron Multiplying Charge Coupled Device

Vliv nastavení zesílení signálu  u EMCCD kamery

EMCCD (Electron Multiplying Charge Coupled Device) technologie umožňuje pomocí nastavení parametru EM Gain posunout práh citlivosti a znásobit nepatrné signály v řádu jednotlivých fotonů, tak aby byl výsledný signál vyšší než čtecí šum. Senzor EMCCD vychází z klasických “Frame Transfer” CCD senzorů, navíc ale obsahuje tzv. Multiplication register, na kterém dochází k násobení signálu ještě před samotnou digitalizací.

iXon LIFE

iXon LIFE je nová série kamer pro fluorescenční mikroskopii (vycházející z iXon Ultra), produkovaná s důrazem na cenovou dostupnost a zachování špičkových parametrů. Vysoká rychlost snímání, velké zorné pole a extrémní citlivost zaručuje maximální zisk signálu při super-rezoluční mikroskopii anebo během snímání biologických procesů v živých buňkách (Life Cell Imaging).

Software Solis

Software Andor SolisPro ovládání kamer Andor dodáváme specializovaný software Andor Solis, který umožňuje přizpůsobit konfiguraci pro konkrétní aplikaci s využitím všech nastavitelných parametrů. Kromě standardních parametrů lze nastavit například “Binning” a “Crop mode”, dále "EM Gain" a navíc jsou dostupná přednastavená schémata v rámci funkce OptAcquire pro konkrétní aplikace (Time Lapse, Photon Counting, Sensitivity and Speed,...) v různých kombinacích.

Pro kamery Andor jsou dostupné rovněž knihovny SDK (Micro-manager, Labview, Metamorph) - kompletní seznam kompatibility naleznete zde.

Máte zájem o iXon Ultra 888? Potřebujete radu?

Pomůže Vám specialita sekce Petr Kolář , případně využijte naše další kontakty.