K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Neo 5.5

VÝROBCE: KATEGORIE:

Andor Neo 5.5 je velmi specializovaná sCMOS kamera s možností intenzivního chlazení senzoru, která dosahuje kvantové účinnosti až 60%. Maximální rozlišení této kamery je 5.5 Megapixel a při tomto rozlišení lze dosáhnout rychlostí až 100 snímků za sekundu (limitováno interní pamětí kamery). Velké zorné pole navíc zvyšuje produktivitu a umožňuje flexibilitu při nastavení parametrů pro akvizici (binning, crop mode).

Klíčové vlastnosti

  • Kvantová účinnost až 60%
  • Až 100 snímků za sekundu při plném rozlišení (5.5 MPx)
  • Interní rychlá pamět 4 GB
  • Velice nízké hodnoty teplotního a čtecího šum
  • Minimální teplota senzoru - 40°C
  • Rolling Shutter a pravý Global Shutter
  • Nastavitelná bitová hloubka 12-bit nebo 16-bit

Máte zájem o Neo 5.5
Potřebujete radu?

KONTAKTUJTE NÁS

Vysoká účinnost chlazení

Porovnání šumu při dvou různých teplotách senzoru kamery Andor Neo

Termo-elektrické chlazení senzoru (TE cooling) dosahuje standardně -30°C, při použití vodního okruhu až -40°C pro minimální hodnoty teplotního šumu a redukci tzv. Hot pixels. Tato funkce je výhodná především pro delší akviziční časy, kdy dochází k produkci tepelné energie, která má vliv na kvalitu obrazu a snižuje poměr signálu vůči šumu.

Funkce závěrky a vyčítání dat

Rozšířené funkce závěrky

Kamera Neo 5.5 poskytuje možnost výběru mechanismu vyčítání pixelu. Pro nejvyšší rychlosti snímání a nízké hodnoty čtecího šumu je vhodný mechanismus “Rolling Shutter”. Nicméně extrémně rychlé jevy pohybující se v rámci celého zorného pole je nutné snímat mechanismem “Global Shutter”, při kterém se zároveň získává informace ze všech pixelů.

Software Solis

Software Andor SolisPro ovládání kamer Andor dodáváme specializovaný software Andor Solis, který umožňuje přizpůsobit konfiguraci pro konkrétní aplikaci s využitím všech nastavitelných parametrů. Kromě standardních parametrů lze nastavit například “Binning” a “Crop mode” v různých kombinacích.

Pro kamery Andor jsou dostupné rovněž knihovny SDK (Micro-manager, Labview, Metamorph) - kompletní seznam kompatibility naleznete zde.

Máte zájem o Neo 5.5? Potřebujete radu?

Pomůže Vám specialita sekce Petr Kolář , případně využijte naše další kontakty.