Kamery CCD využívající elektronovou multiplikaci (EMCCD) a intenzifikované kamery CCD/sCMOS (iCCD/ isCMOS) umožňují optická měření s vysokým časovým rozlišením a citlivostí na jednotlivé fotony. Tyto druhy kamer jsou obzvlášť užitečné pro studium spalovacích procesů, výzkumu plazmatu a kvantovou optiku. Aby bylo možné maximálně využít těchto vlastností, je třeba důkladně porozumět jejich fungování.
Připojte se k nám na čtyřdílný výukový webinář zaměřený na technologie časově rozlišených detektorů, porovnání schopností různých technologií senzorů a kamer a postupnou prohlídku toho, jak provádějí měření, a jaké jsou jejich silné, ale i slabé stránky. V rámci webinářů si rozebereme některé příklady aplikací a poskytneme prostor pro diskusi o experimentálních problémech. Zaměříme se na kamery Andor iXon a iStar, ale probírané koncepty budou použitelné ve všech oblastech.
Rozvrh
Čtvrtek 15.2.
EMCCDs a iCCDS pro vysoké časové rozlišení
-
Základní informace o technologii snímačů
-
Obecná diskuse ohledně fungování kamery
-
“Vysokorychlostní ekosystém” – jak EMCCDs a iCCDS kamery zapadají do ostatních technologií (APDs, streak kamery, apod)
Čtvrtek 22.2.
EMCCD: Aplikace, časování a spouštění
-
Příklad aplikací převzatých z publikovaných prací, které ukazující využití EMCCD; podrobná diskuse o experimentálních výzvách
-
Zaměření na detaily spouštění, časování a čtení u kamer EMCCD pro signály na nízké úrovni
Čtvrtek 29.2.
iCCD/isCMOS: Aplikace, časování a spouštění
-
Příklad aplikací převzatých z publikovaných prací, které ukazující využití iCCD; podrobná diskuse o experimentálních výzvách
-
Zaměření na detaily spouštění, časování a čtení u intenzifikovaných kamer pro signály na nízké úrovni
Čtvrtek 7.3.
Zaměření na aplikace
V posledním díle série webinářů se zaměříme na aplikace. Povíme si o tom, jak kamery využívající elektronovou multiplikaci (EMCCD) a intenzifikované CCD / sCMOS (iCCD / isCMOS) kamery vynikají ve výzkumu spalovacích procesů, studiu plazmatu a v oblasti kvantové optiky. Budeme se věnovat příkladům aplikací, poskytneme informace o experimentálních výzvách a zprostředkujeme diskusi s účastníky. Přestože se zaměříme na kamery Andor iXon a iStar, probírané koncepty budou použitelné ve všech oblastech.