Upgrade mikroskopu - kamera ANDOR ZYLA

Na Oddělení buněčné motility pod vedením pana doktora Vargy (Ústav Molekulární Genetiky AV ČR), jsme vyměnili starší model CCD (charge-coupled device) kamery za Andor kameru Zyla 4.2 Plus, která slouží pro snímání slabých signálů a velmi rychlých dějů.

Pan doktor Varga se svým týmem zkoumají buněčnou motilitu a jejich hlavním modelovým organizmem je prvok Trypanosoma brucei. Zde se zaměřují převážně na architekturu eukaryotického bičíku a jeho funkce. Pro zobrazování stavebních kamenů (proteinů) eukaryotyckého bičíku používají především fluorescenční mikroskop s CCD kamerou. Nyní se plánují věnovat studiu pohybu bičíku, na což byla stávající CCD kamera nedostačující.

Popis nového zařízení:

Andor sCMOS Zyla 4.2. Plus je ideální přístroj, který díky vysoké kvantové účinnosti (82%), umožňuje snímání signálů o nízké intenzitě pocházejících z proteinů tvořících eukaryotický bičík. Díky velmi vysokému rozlišení (2048 x 2048 pixelů) lze využít spojení signálu z více pixelů (tzv. binning) a tím zvýšit poměr signálu vůči šumu při zachování dostačující obrazové kvality. Dále je tato kamera, vzhledem k architektuře senzoru (sCMOS), vhodná pro snímání bíčíku v pohybu (viz video), kde dosahuje rychlosti až 400 snímků za sekundu v rozlišení 512 x 512 pixelů.

Trypanozoma Video

Komponenty

Srovnání kamer:

sCMOS (Zyla) CCD (starší model)
Rozlišení 2048 x 2048 pixelů 1344 x 1024
Rychlost snímání
(Plné rozlišení)
100 snímků za sekundu 8 snímků za sekundu
Velikost zorného pole 13,3 x 13,3 mm 8,6 x 6,6 mm
Kvantová účinnost 82% 70%
Termín realizace:

duben 2017

Naše role v projektu

Dodání systému a instalace

Poptat podobné řešení

Máte zájem o podobné řešení? Zašlete nám své požadavky skrze poptávkový formulář nebo využijte přímý kontakt na odborného poradce. Rádi zodpovíme vaše dotazy a navrhneme řešení dle vašich potřeb.

Odborný poradce

Aleš Jandík

Ing. Aleš Jandík

Související