Nejverzatilnější nástroj určený k sledování a analýze filamentárních struktur pro neurovědy, buněčnou biologii a výzkum cév. To je nový IMARIS 10.0!

Nejnovější verze analytického softwaru Imaris 10.0 je vybavena intuitivními pracovními postupy a komplexními analytickými nástroji a zároveň poskytuje vysoký výkon vykreslování, zpracování a v závěru krásné snímky.

Nový Filament Tracer 10.0 kombinuje všestrannost metody založené na tzv. Autopath intensity s jedinečným přístupem strojového učení, čímž poskytuje nejflexibilnější nástroj na trhu pro sledování mnoha typů neuronů, krevních cév a vláknitých buněčných komponent.

Klíčové vlastnosti a výhody nového Imaris 10: 

Vyzkoušejte bezplatnou zkušební 10denní verzi! 

Link ke stažení zkušební verze naleznete na stránkách výrobce ZDE

Imaris 10.0 Release Note k přečtení ZDE 

Aplikace: 

NeuroscienceModul Filament Tracer ve verzi Imaris 10.0 umožňuje 3D rekonstrukci neuronů a analýzu arborizace (větvení výběžků neuronů). Dokáže rozlišit různé struktury, například axony a dendrity, somy, dendritické trny, mikroglie nebo astrocyty. V programu Imaris 10.0 je rozšířena osvědčená metoda autopath pro stromovité (tree-like) struktury o klasifikaci pomocí strojového učení a o metodu multi-scale seed point pro přesnější a opakovatelnou detekci (pomocí Imaris Batch). Provádí se výpočet široké škály měření specifických pro neurony, jako je délka dendritu, orientace, průměr, úroveň větvení, hustota dendritických trnů a analýza a klasifikace tvaru trnů.

Cell biologyRostoucí dostupnost světelné mikroskopie se super rozlišením umožňuje výzkumníkům pozorovat složky buněk ve větších detailech. Díky novému algoritmu u modulu Imaris 10.0 Filament Tracer lze některé vnitrobuněčné struktury, jako jsou mikrotubuly, endoplazmatické retikulum nebo aktinová vlákna snadno detekovat jako filamentární struktury. Kombinace algoritmu autopath-intensity s klasifikátory strojového učení umožňuje rychlou a přesnou detekci těchto struktur a odemyká několik měření nedostupných pro jiné modely Imaris, například měření délky segmentů či celkové délky vnitrobuněčné struktury, měření přímosti, středního průměru nebo orientace.

Vascular ResearchVědci, kteří se zajímají o sledování krevních cév, získají s verzí Imaris 10.0 nový algoritmus Loop pro efektivní detekci hustých cévních sítí v mozku nebo jiných orgánech. Charakteristickým rysem cévní sítě je velký rozdíl v průměru mezi hlavními hustými cévami a malými kapilárami. Z toho důvodu byla v programu Imaris 10.0 Filament Tracer zavedena nová funkce multi-scale seed point pro přesnou detekci a měření. Z modelu krevních cév mohou výzkumníci odvodit taková měření, jako je délka segmentu, celková délka krevní cévy, průměr, střední intenzita segmentu a orientace segmentů.