Hlubší zobrazování. Hlubší vhled. Hlubší porozumění. To je nový Dragonfly 600!
Spinning disk konfokální systém Dragonfly 600 od firmy ANDOR je vysoce kontrastní multidimenzionální zobrazovací platforma, která díky bezkonkurenční kombinaci rychlosti a citlivosti umožňuje výzkumníkům objevovat nepředvídané dynamické události a zobrazovat živé organismy několik dní v kuse. Tento nový model navazuje na úspěšnou řadu Dragonfly 500 a zaměřuje se především na super-rezoluční lokalizační zobrazování DNA-PAINT a na 3D zobrazování tkání s vysokým rozlišením. Díky flexibilnímu skriptovacímu rozhraní lze Dragonfly 600 dále kombinovat s fluidními systémy pro multi-omické zobrazování ve velkém měřítku.
Stejně jako jeho předchůdci, Dragonfly 500 a 200, nabízí i nový Dragonfly 600 čtyři klíčové zobrazovací modality – rychlé spinning disk konfokální snímání, laserové widefield zobrazování, pozorování v procházejícím světle (DIC, fázový kontrast, brightfield) a nové moduly pro super-rezoluční mikroskopii (3D SMLM a B-TIRF™).
Dragonfly poskytuje vynikající vícerozměrné snímky od subcelulárních vzorků (v řádech nm) až po celý organismus (v řádech cm). Nové super-rezoluční moduly a patentovaný B-TIRF odhalují i ty nejmenší detaily, jako je např. dynamika virové infekce či ultrastruktura chromatinu nebo organel.
To vše je možné díky třem klíčovým technologickým inovacím:
- HLE-700 – laserový motor se 2-7 multimódovými laserovými linkami v jedné šasi (až 10 linek ve dvojité konfiguraci) poskytující vysoké výkony (od stovek mW do jednotek Watt v rozsahu 400-785 nm) potřebné pro zobrazování jednotlivých molekul. Technická poznámka k laserovému motoru HLE je k přečtení zde
- B-TIRF™ – nový modul Borealis™ TIRF pro super-rezoluci a zobrazování jednotlivých molekul využívající rovnoměrného osvětlení vzorku a hustoty výkonu, který je zajištěn díky patentovanému systému Borealis™
- 3D-SMLM – 3D super-rezoluční modul poskytuje parfokální astigmatické kódování pro super-rozlišení ve všech zobrazovacích modalitách (widefield, konfokál, B-TIRF)
Ovládání přístroje a získávání dat zajišťuje uživatelský software Fusion s rozhraním API (REST) programovatelným v jazycích Python, MATLAB, LabVIEW atd. REST umožňuje sekvenování protokolů, které lze využít pro aplikace multiplexního značení. Lokalizační analýza je prováděna nástrojem Picasso, který byl vyvinut jako open-source program v Jungmannově laboratoři. Picasso čte a zapisuje data získaná v analytickém softwaru IMARIS (ve formátu IMS) a lokalizační data ve formátu HDF5. Analytický software Imaris 9.9 podporuje HDF5 pro 3D vizualizaci lokalizace a voxelizovaných dat.
Fusion, Imaris a Picasso fungují v harmonii.
Více o tomto novém vlajkovém systému firmy ANDOR se dočtete v datovém listu nebo na stránkách produktu zde.